UFC 2022 programı: Bu yıl gerçekleşen her büyük kavga

newFile 10

UFC tarihindeki en başarılı ve ilgi çekici yıllardan birinin ardından, karma dövüş sanatları promosyonu 2022’de gelişmeye devam edecek.

2021, Conor McGregor’un 2016’dan bu yana en aktif yılını kutlayarak iki kez dövüştüğünü gördü. İrlandalı, her yarışta Dustin Poirier’e yenildi, en son korkunç bir kırık bacağı yaşadı, ancak Octagon’a yaz dönüşü hedefliyor.

Başka yerlerde, İsrail Adesanya, Khamzat Chimaev ve Sean O’Malley gibi daha yeni yıldızlar, miraslarını ve profillerini daha da geliştirmek isterken, tüy sıklet kraliçesi Amanda Nunes, Aralık ayında büyük bir üzüntüyle Julianna Pena’ya kaybettikten sonra ufak tefek siklet kemerini kesinlikle geri kazanmaya çalışacak. .

İslam Makhachev, yakın arkadaşı ve köşe oyuncusu Khabib Nurmagomedov’un ayak izlerini takip etmek için hafif sıklet şampiyonu olma hedefini sürdürmeye devam ederken, erkekler ufak tefek siklet, geçici şampiyonu Petr Yan ile resmi unvan sahibi Aljamain Sterling arasında bir birleşme maçı görmeye hazırlanıyor – ağır sıklet unvan, Francis Ngannou’nun Ciryl Gane’i geride bırakmasıyla Ocak ayında birleştirildi.

Önümüzdeki haftalar ve aylar için duyurulan tüm UFC etkinlikleri ve dövüşleri (kartlar değişebilir):

16 Temmuz Cumartesi – UFC Dövüş Gecesi – UBS Arena, Elmont

İki kez UFC tüy siklet şampiyonu Brian Ortega

(Getty Resimleri)

Ana kart

Brian Ortega vs Yair Rodriguez (tüy siklet)

Michelle Waterson vs Amanda Lemos (kadın saman sıklet)

Li Jingliang vs Muslim Salikhov (ağır siklet)

Matt Schnell vs Sumudaerji (sinek sıklet)

Shane Burgos vs Charles Jourdain (tüy siklet)

Lauren Murphy vs Miesha Tate (kadınlar siklet)

ön bilgiler

Ricky Simon vs Jack Shore (yavru ağırlık)

Punahele Soriano vs Dalcha Lungiambula (orta sıklet)

Bill Algeo vs Herbert Burns (tüy siklet)

Dustin Jacoby vs Da-Un Jung (hafif ağır sıklet)

Dwight Grant vs Dustin Stoltzfus (orta sıklet)

Phil Rowe vs Abubakar Nurmagomedov (ağır siklet)

Jessica Penne vs Emily Ducote (kadın saman sıklet)

23 Temmuz Cumartesi – UFC Dövüş Gecesi – O2 Arena, Londra

Wigan ağır siklet Tom Aspinall, Londra’daki O2 Arena’da yine manşet olacak

(Getty Resimleri)

Ana kart

Curtis Blaydes vs Tom Aspinall (ağır sıklet)

Jack Hermansson vs Chris Curtis (orta sıklet)

Paddy Pimblett vs Jordan Leavitt (hafif)

Nikita Krylov vs Alexander Gustafsson (hafif ağır sıklet)

Molly McCann vs Hannah Goldy (kadınlar siklet)

Paul Craig vs Volkan Özdemir (hafif ağır sıklet)

ön bilgiler

Marc Diakiese vs Damir Hadzovic (hafif)

Nathaniel Wood vs Charles Rosa (yavru ağırlık)

Makwan Amirkhani vs Jonathan Pearce (tüy siklet)

Muhammed Mokaev vs Charles Johnson (sinek sıklet)

Jai Herbert vs Kyle Nelson (hafif)

Mandy Bohm – Victoria Leonardo (kadınlar sinek sıklet)

Claudio Silva vs Nicolas Dalby (ağır siklet)

30 Temmuz Cumartesi – UFC 277 – American Airlines Center, Dallas

Julianna Pena (sağda) Aralık ayında Amanda Nunes’u tahttan indirdi

(Getty Resimleri)

Ana kart

Julianna Pena (Ş) vs Amanda Nunes 2 (kadınlar horoz siklet şampiyonluğu)

Brandon Moreno vs Kai Kara-Fransa (geçici siklet şampiyonluğu)

Derrick Lewis vs Sergei Pavlovich (ağır sıklet)

Alexandre Pantoja vs. Alex Perez (uç sıklet)

Magomed Ankalaev vs Anthony Smith (hafif ağır sıklet)

ön bilgiler

Alex Morono vs Matthew Semelsberger (ağır siklet)

Drew Dober vs Rafael Alves (hafif)

Justin Tafa vs Don’Tale Mayes (ağır sıklet)

Diego Ferreira vs Drakkar Klose (hafif)

Ramiz Brahimaj vs Michael Morales (ağır siklet)

Ji Yeon Kim vs Maria Agapova Bayanlar Flyweight

Igancio Bahamondes vs Ludovit Klein (hafif)

Nicolae Negumereanu vs Ihor Potieria (hafif ağır sıklet)

6 Ağustos Cumartesi – UFC Dövüş Gecesi – TBD

Thiago Santos vs Jamahal Hill (hafif ağır sıklet)

Shamil Gamzatov vs Misha Cirkunov (hafif ağır sıklet)

Bryan Battle vs Takashi Sato (ağır siklet)

13 Ağustos Cumartesi – UFC Dövüş Gecesi – Pechanga Arena, San Diego

Eski UFC horoz siklet şampiyonu Dominick Cruz

(AP)

Ana kart

Marlon Vera vs Dominick Cruz (yavru ağırlık)

Alexa Grasso vs Viviane Araujo (kadınlar sinek sıklet)

Malcolm Gordon vs Allan Nascimento (sinek sıklet)

Aspen Ladd vs Sara McMann (kadınlar ufak tefek)

Devin Clark vs Azamat Murzakanov (hafif ağır sıklet)

ön bilgiler

Bruno Silva – Gerald Meerschaert (orta sıklet)

Martin Buday vs Lukasz Brzeski (ağır sıklet)

Yazmin Jauregui vs Istela Nunes (kadınlar saman sıklet)

20 Ağustos Cumartesi – UFC 278 – Vivint Arena, Salt Lake City

UFC ağır siklet şampiyonu Kamaru Usman

(Getty Resimleri)

Ana kart

Kamaru Usman (C) vs Leon Edwards 2 (ağır siklet şampiyonluğu)

Jose Aldo vs Merab Dvalishvili

Paulo Costa vs Luke Rockhold (orta sıklet)

Amir Albazi vs Francisco Figueiredo (sinek sıklet)

Marcin Tybura vs Alexander Romanov (ağır sıklet)

ön bilgiler

Leonardo Santos – Jared Gordon (hafif)

Wu Yanan vs Lucie Pudilova (kadınlar ufak tefek)

Tyson Pedro vs Harry Hunsucker (hafif ağır sıklet)

Daniel da Silva vs. Victor Altamirano (uç sıklet)

Aoriqileng vs Jay Perrin (yavru ağırlık)

AJ Fletcher – Ange Loosa (ağır siklet)

Sean Woodson – Luis Saldana (tüy siklet)

3 Eylül Cumartesi – UFC Dövüş Gecesi – Accor Arena, Paris

Eski geçici UFC ağır siklet şampiyonu Ciryl Gane

(Getty Resimleri)

Ciryl Gane vs Tai Tuivasa (ağır sıklet)

Robert Whittaker vs Marvin Vettori (orta sıklet)

Jessica Andrade vs Manon Fiorot (kadınlar sinek sıklet)

Nassourdine Imavov vs Joaquin Buckley (orta sıklet)

Alessio di Chirico vs Roman Kopylov (orta sıklet)

Zarah Fairn vs Ailin Perez (kadınlar tüy sıklet)

John Makdessi vs Nasrat Haqparast (hafif)

10 Eylül Cumartesi – UFC Dövüş Gecesi, TBA

TBA vs TBA

9 Ekim Cumartesi – UFC 280, TBA

TBA vs TBA

22 Ekim Cumartesi – UFC 281 – Etihad Arena, Abu Dabi

TBA vs TBA

Yazar : admin

Avatar of admin

Check Also

Bahse girerim Bu Aussie Bakkal Testinde 50 Dolardan Az Harcayamazsınız

Bu imkansız geliyorsa, muhtemelen öyle olduğu içindir. Tüm Gönderiyi Görüntüle ›

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

organik hit - Bayilik Veren Firmalar -