Kadınlar Euro 2022 maçlarının bugünkü TV kanalı ve başlama saatleri

GettyImages 1407176123

Euro 2022, pandemi nedeniyle turnuvanın bir yıl ertelenmesinin ardından nihayet başlıyor.

İngiltere, 2019 Dünya Kupası’nda yarı final aşamasında başarısız olduktan sonra kendi topraklarında zafer elde etmeyi hedefliyor ve Lionesses baş antrenör Sarina Wiegman’ın göreve başlamasından bu yana yenilmedi – ve Wiegman, Hollanda’yı bu turnuvanın finaline götürdü.

Yaz, İngiltere için Avusturya’yı 1-0 yenerek iyi başladı ve patron turnuva boyunca çok önemli olabilecek ev desteğini övdü.

“İyi bir galibiyet ve bu başlangıç ​​çok önemli. Bu takıma ve taraftara büyük bir moral veriyor” dedi. “Maçta çok güzel anlar yaşadık, çok pozisyonlar yarattık ve biraz daha gol atmalıydık. Ancak oyunda bazı zor anlar da yaşadık ve üstesinden geldik, yani bence bu gerçekten iyi.”

Kaptan ve Ballon d’Or galibi Alexia Putellas’ın başlama vuruşu arifesinde yaşadığı ön çapraz bağ sakatlığı nedeniyle turnuvayı kaçırması umutları boşa çıkarsa da İspanya zaferi elde etmek için hafif favoriler olarak görülüyor. Fransa ve Hollanda da büyük bir tehdit oluşturacak – Lionesses hüküm süren Avrupa şampiyonlarını bir ısınma maçında 5-1 mağlup etse de – İngiltere, Ada Hegerberg’i iptal etmeli ve grup aşamasında Norveç’e karşı bir hatadan kaçınmalı.

Turnuvayı nasıl izleyeceğiniz ve her gün hangi maçların oynanacağı hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Euro 2022’yi nereden izleyebilirim?

Her oyun, ana TV kanalları ve dijital platformlar da dahil olmak üzere BBC’de özel olarak canlı olarak gösteriliyor.

Oyunların büyük çoğunluğu BBC One veya BBC Two’da gösterilecek ve tüm maçlar BBC iPlayer ve BBC Sport web sitesi üzerinden izlenebilecek.

İngiltere fikstürü ve sonuçları

6 Temmuz Çarşamba

A Grubu: İngiltere 1-0 Avusturya

11 Temmuz Pazartesi

A Grubu: İngiltere – Norveç maçı (20:00, BBC One / BBC iPlayer / BBC Sport web sitesi)

15 Temmuz Cuma

A Grubu: Kuzey İrlanda – İngiltere (20:00, BBC One / BBC iPlayer / BBC Sport web sitesi)

Şimdiye kadarki sonuçlar

6 Temmuz Çarşamba

A Grubu: İngiltere 1-0 Avusturya

7 Temmuz Perşembe

A Grubu: Norveç 4-1 Kuzey İrlanda (20:00, Southampton)

8 Temmuz Cuma

B Grubu: İspanya 4-0 Finlandiya (17:00, BBC Two / BBC iPlayer / BBC Sport web sitesi)

B Grubu: Almanya 4-1 Danimarka (20:00, BBC Two / BBC iPlayer / BBC Sport web sitesi)

9 Temmuz Cumartesi

C Grubu: Portekiz 2-2 İsviçre (17:00, BBC Two / BBC iPlayer / BBC Sport web sitesi)

C Grubu: Hollanda 1-1 İsveç (20:00, BBC One / BBC iPlayer / BBC Sport web sitesi)

10 Temmuz Pazar

D Grubu: Belçika 1-1 İzlanda (17:00, BBC Two / BBC iPlayer / BBC Sport web sitesi)

D Grubu: Fransa 5-1 İtalya (20:00, BBC Two / BBC iPlayer / BBC Sport web sitesi)

Tam maç programı

(Tüm başlama vuruşları BST)

Grup aşaması:

11 Temmuz Pazartesi

A Grubu: Avusturya – Kuzey İrlanda (17:00, BBC One / BBC iPlayer / BBC Sport web sitesi)

A Grubu: İngiltere – Norveç maçı (20:00, BBC One / BBC iPlayer / BBC Sport web sitesi)

12 Temmuz Salı

B Grubu: Danimarka – Finlandiya (17:00, BBC Two / BBC iPlayer / BBC Sport web sitesi)

B Grubu: Almanya – İspanya (20:00, BBC Two / BBC iPlayer / BBC Sport web sitesi)

13 Temmuz Çarşamba

C Grubu: İsveç – İsviçre (17:00, BBC One / BBC iPlayer / BBC Sport web sitesi)

C Grubu: Hollanda – Portekiz (8pm, BBC One / BBC iPlayer / BBC Sport web sitesi)

14 Temmuz Perşembe

D Grubu: İtalya – İzlanda (17:00, BBC Two / BBC iPlayer / BBC Sport web sitesi)

D Grubu: Fransa – Belçika (20:00, BBC One / BBC iPlayer / BBC Sport web sitesi)

15 Temmuz Cuma

A Grubu: Kuzey İrlanda – İngiltere (20:00, BBC One / BBC iPlayer / BBC Sport web sitesi)

A Grubu: Avusturya – Norveç (8pm, BBC Three / BBC iPlayer / BBC Sport web sitesi)

16 Temmuz Cumartesi

B Grubu: Finlandiya – Almanya maçı (20:00, BBC Two / BBC iPlayer / BBC Sport web sitesi)

B Grubu: Danimarka – İspanya (20:00, BBC iPlayer / BBC Sport web sitesi)

17 Temmuz Pazar

C Grubu: İsviçre – Hollanda (17:00, BBC Two / BBC iPlayer / BBC Sport web sitesi)

C Grubu: İsveç – Portekiz maçı (17:00, BBC iPlayer / BBC Sport web sitesi)

18 Temmuz Pazartesi

D Grubu: İzlanda vs Fransa (20:00, BBC Two / BBC iPlayer / BBC Sport web sitesi)

D Grubu: İtalya – Belçika (20:00, BBC iPlayer / BBC Sport web sitesi)

Çeyrek finaller

20 Temmuz Çarşamba

QF1: Kazananlar A Grubu – İkinciler B Grubu (20:00, BBC TBC / BBC iPlayer / BBC Sport web sitesi)

21 Temmuz Perşembe

QF2: Kazananlar B Grubu ve İkinciler A Grubu (8pm, BBC TBC / BBC iPlayer / BBC Sport web sitesi)

22 Temmuz Cuma

QF3: Kazananlar C Grubu ve İkinciler D Grubu (8pm, BBC TBC / BBC iPlayer / BBC Sport web sitesi)

23 Temmuz Cumartesi

QF4: Kazananlar D Grubu – İkinciler Grubu C (20:00, BBC TBC / BBC iPlayer / BBC Sport web sitesi)

yarı final

26 Temmuz Salı

SF1: Kazananlar QF1 vs Kazananlar QF3 (8pm, BBC TBC / BBC iPlayer / BBC Sport web sitesi)

27 Temmuz Çarşamba

SF2: Kazananlar QF2 – Kazananlar QF4 (8pm, BBC TBC / BBC iPlayer / BBC Sport web sitesi)

son

31 Temmuz Pazar

Kazananlar SF1 vs Kazananlar SF2 (17:00, BBC TBC / BBC iPlayer / BBC Sport web sitesi)

Maç yerleri

  • Brighton & Hove (Brighton & Hove Topluluk Stadyumu)
  • Londra (Brentford Community Stadyumu ve Wembley Stadyumu – sadece final)
  • Manchester (Manchester City Academy Stadyumu)
  • Milton Keynes (Stadyum MK)
  • Rotherham (New York Stadyumu)
  • Sheffield (Bramall Yolu)
  • Southampton (St Mary’s Stadyumu)
  • Trafford (Old Trafford – sadece açılış maçı)
  • Wigan & Leigh (Leigh Spor Köyü)

Yazar : admin

Avatar of admin

Check Also

Mükemmel Tatil Yerinizi Açıklayacağım Ama Önce Bir Sürü Yemek Yemelisiniz

Şu anda bir tatil gerçekten iyi geliyor. Tüm Gönderiyi Görüntüle ›

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

organik hit - Bayilik Veren Firmalar -